Jdi na obsah Jdi na menu

Dveře

3. 12. 2014

Jaké dveře mne láká otevřít?

dvere.jpgJsem zvědavý, mám rád tajemství. Nakouknout za zavřené dveře mě vždycky lákalo. Ale zjistil jsem, že největší dobrodružství je otevírat dveře do sebe, k sobě. Taky jsem si myslel, že se za ta léta znám, že mne už nic nemůže překvapit. Ano nemůže, protože ač si toho nejsme vědomi, fungujeme podle programů v mozku pořád stejně dokola. A pokud jsou ty programy navíc negativní, tak se nám věru vesele nežije.

Ale tím, že otvírám dveře do sebe, tím, že se poznávám, si zároveň rozšiřuji své možnosti. Každý kurz osobního rozvoje, který jsem za poslední tři roky absolvoval, mi udělal velkou radost. Metoda RUŠ mne naučila jak se zbavovat negativních programů. Jak očistit myšlenky od negativních emocí, které nás potom ovládají a dělají nás nešťastnými. Kreslení, fyzioterapie, kreativní kurz i ta Ruška mi ukázala, co všechno dokážu, čeho jsem schopný, i když jsem si to před tím nemyslel a ani by mne to ve snu nenapadlo. A jsou to možnosti, které máme všichni. Ty možnosti mi jenom ukázaly, jaké jsme úžasné bytosti, jaký já sám jsem úžasný. Vždycky jsem byl, jenom jsem si to neuvědomoval, a pokud jsem něčeho dosáhl, tak jsem to sám zlehčoval, prostě jsem se nebral.

fyzio.jpg

Ruška mi navíc dala možnost ukazovat a otvírat dveře i jiným lidem. Lidem kolem sebe. To je přece úžasné rozsvěcovat své okolí. Je to stejné, jako když se zdobí a nakonec rozsvítí vánoční stromek. Jako dítě jsem se těšil na vánoce, na stromeček. Teď mám vánoce pořád ;-)

vanoce.jpg

Jestli tedy chci otevírat dveře a kouknout za ně, tak musím zvednout zadek a jít je otevřít. Já už jsem je otevřel. Teď to není o tom, že mne už nic nepřekvapí, že už je to rutina, že už to nějak „doklepu“. Já mám život před sebou, já se na ty překvapení těším. Takže jdu otevřít další dveře. Jejich tady všude plno. Děkuji za ně.

terapeut.jpg