Jdi na obsah Jdi na menu

Miluji tě

19. 9. 2016

Miluji tě
Miluji tě
Miluji tě
Uvědomila sis někdy za jakých okolností vyslovuješ tato slova lásky?
Samozřejmě, když jsi zamilovaná a ten druhý, komu tato slova patří, je nejúžasnější člověk pod sluncem. Ale pokud ten druhý takový není, není to s ním skvělé, není důvod to říkat. Necítíš to a ani se tak necítíš

Ale je to opravdu takhle?

Co když to, že ti je dobře, není zásluhou druhého. Co když s tím nemá nic společného. Nebo jen malinko. Jak to vlastně je?

miluj-kocka.jpg

Když jsi zamilovaná, není co řešit. Je to jak s tou kofolou devil. Ale kdo nebo co způsobilo ten stav? No ten druhý přece, pan dokonalý. A proč jsi do něj zamilovaná? No to je jednoduché, to je přece jím. On, jenž splňuje všechny tvé předpoklady na pana úžasného, naplňuje tvé představy o tom, jaký má být. Koho vlastně miluješ: muže nebo své představy o něm? Časem ti může připadat, že se něco změnilo nebo že on se změnil. Nebo bylo více času na poznávání dalších a dalších detailů a zjistila jsi, že tak úplně nenaplňuje tvé představy? A zase jsme u představ. Když je změníš a přiblížíš se k reálnému člověku, tak se pak ten dotyčný může stát panem úžasným? Koho miluješ? Teď tu jsou dva lidi. Tvoje představa a pak ten člověk, kterého možná miluješ a možná nemiluješ. Komu vlastně dáváš tu lásku. Reálnému muži? Tvé představě muže?

On je takový, miluješ ho a jsi šťastná. Co se na to podívat opačně? Jsi šťastná, můžeš ho milovat. Když jsi šťastná, tak ti přece všechno připadá skvělé, všichni jsou úžasní, svět je krásný. Vzpomínáš si na to, když jsi byla zamilovaná, že všechno bylo krásnější, jednodušší, snadnější?

S tím prvním přístupem je totiž tvé štěstí závislé na někom a navíc on ještě musí splňovat tvé představy. A když to tak není, nemůžeš být šťastná, nemůžeš milovat a partner za to může. On to způsobil. A ty s tím neuděláš nic. Tvé štěstí je závislé na vnějších okolnostech… Tvá láska je závislá na tom, jak se druzí chovají, v jakých situacích se ocitáš. Tvá láska, tvé štěstí má podmínky. Ale je to pravá láska?

miluj-ja-vim.jpg

S  druhým přístupem tvé štěstí, láska, zamilovanost souvisí s tebou. Můžeš být šťastná sama o sobě. Nikoho ani nic k tomu nepotřebuješ. Láska je tvá podstata, tak ses narodila, neměla jsi žádné podmínky. To až později, až si tvá mysl začala klást omezení, hranice. Až jsi uvěřila tomu, že nejsi dokonalá taková, jaká jsi. Začala ses hodnotit a přestala ses milovat. Ano, to je ono. Nemůžeš být trvale šťastná, když nemiluješ sama sebe. Z věty „Miluji tě“ jsme se dostali k větě: „Miluji se“. Tady je zakopaný pes. Miluj se. Miluj se taková, jaká jsi. Ať jsi jakákoliv, jsi jedinečná. Miluj se. Nedávej si žádné podmínky ani omezení. Miluj se. Jsi jedinečná na světě. Když se přijmeš taková jaká jsi, když zrušíš své nesmyslené představy o tom, jaká by jsi mohla být, protože jsi taková jaká jsi a v tuto chvíli ani jiná být nemůžeš, tak potom je tvé štěstí trvalé, protože se budeš trvale milovat. Tvůj pocit zamilovanosti bude věčný. A když jsi zamilovaná, záříš láskou, vše a všichni kolem jsou úžasní. Když nekladeš podmínky sobě, nekladeš je ani nikomu jinému a můžeš všechny milovat takové, jací jsou. Milovat je bez podmínek.

Miluj se. Ty jsi láska. Vždycky jsi jí byla. Už ji nemusíš hledat někde nebo u někoho. To jsi ty. Ty jsi láska…
Miluji se
Miluji se
Miluji se…

A pro muže to platí úplně stejně wink

miluj-vtip.jpg