Jdi na obsah Jdi na menu

Orgasmus

1. 10. 2015

 

Všimli jste si podoby slova orgasmus a organismus? Na Wikipedii se můžeme dočíst:
----------------------------------------------------------------------Orgasmus neboli vyvrcholení je výsledkem fáze plató (plateau) sexuálního reakčního cyklu. Orgasmus se vyznačuje intenzivní fyzickou rozkoší, kontrolovanou autonomním nervovým systémem. Orgasmus též zpravidla provází euforické vnímání.

orgasmus-01.jpg

Organismus je v biologii i ekologii živá bytost. Slovo pochází z řeckého organon, což znamená instrument. Všechny organismy jsou schopné reakce na vnější podněty, rozmnožování, růstu a stabilní existence.
-----------------------------------------------------------------------

U orgasmu se dostavuje euforické vnímání. Tento stav bych popsal jako stav bez myšlenek, prostě jenom jsem, jsem šťastný. A klidně bych odpojil z popisu i euforii, ta je jen okamžikem, vnímání pocitu štěstí přetrvává déle. Stav není doprovázen ani způsobován žádnými myšlenkami. Prostě je, prostě jsem. Orgasmus můžeme vnímat jako šťastné bytí bez myšlenek.

Jediný organismus, který má myšlenky je člověk. Navíc je to tvor myšlenkami ovlivnitelný do té míry, že dovede být i nešťastný. Nešťastný natolik, že ani nemusí dosahovat orgasmu. A další organismy? Ty jenom jsou. Žádné myšlenky jim nezpůsobují, že by byly nešťastné. Do tohoto společenství nepočítám domácí mazlíčky a další domestikované organismy, které se nám značně přizpůsobují a přebírají naše chování. Ostatní tvorové jsou z podstaty šťastní. Pasou se na lukách, plodí se, rostou, umírají, případně se stanou něčí kořistí.  Prostě to tak je. Je to tak zařízené. Vzájemná symbióza. Jeden bez druhého nemůžou být. Jsou bez myšlenek. Jenom jsou.
Jsou to orgasmy.

orgasmus-02.jpg

Já vám něco povím… Stát v lese a koukat na stromy, na ptáky a všechno, co se kolem hemží, na ty organismy, je taky orgasmus. Když nechám své myšlenky zmizet a jenom jsem…

Máme jen omezené vnímání orgasmu. Obvykle to vidíme jako vyvrcholení, extázi, rozkoš, ale orgasmus může být také stav bytí. Prostě žijeme šťastný život.

orgasmus-04.jpg

Jak je to s organismem a orgasmem? Třeba jsem napsal jenom slohové cvičení, třeba na tom něco je. Každý si z toho může odnést to své …