Jdi na obsah Jdi na menu

Tvůj stín

8. 10. 2016

V polaritním světě, kde rozlišuješ dobro a zlo, černé a bílé, světlo a tmu, správné a nesprávné, jsou vždy dvě možnosti. Jednak možnost, kterou zastáváš ty, ale je tu i opačná možnost, která s tebou není v souladu. Až tím, že si dovolíš přijmout i druhou možnost, se stáváš kompletní. Jinak žiješ v odporu.

stin-zoufalstvi.jpg

Objev v sobě opačné póly. Póly, které jsou ukryty ve tvém stínu. Nemusíš hledat hluboko, protože vše uvnitř tebe se projevuje ven do okolního světa. A tak všechno, co s tebou není v souladu ve vnějším světě, jsou tvé neprojevené póly. Setkáváš se s nimi v televizi, v práci, v partnerství. Zlobí tě válka, smrt, týrání zvířat, násilí, nespravedlnost…doplň si sám. I když je nechceš vidět a zasouváš je do stínu, do nevědomí, stejně jim neutečeš. Opačné póly se projeví jinak. Odpor se projeví i na tvém těle ve formě fyzických příznaků – nemocí.

stin-smrt.jpg

Popsaný princip ukazuje, že bojováním proti čemukoliv jenom zvětšuješ svůj odpor. A čím větší odpor v tobě, tím větší je tvé „zlo“ ve vnějším světě.

stin-jijang.jpg

Nemusíš s opačnými póly souhlasit, stačí je akceptovat. Odpor ve tvém nitru zmizí a co není uvnitř, není ani vně. Nemusí se projevovat. Tak můžeš změnit svět, skrze změny v sobě.