Jdi na obsah Jdi na menu

Žiješ to, čemu věříš

17. 2. 2016

V článku o škodlivosti mikrovlnek jsem se dočetl, co všechno může způsobit jejich používání. Nejsem jejich zastáncem a kočku bych v ní nesušil, ale doma ji mám (tu mikrovlnku, kočku nemám) a snažím se ji používat co nejméně. Nevyhodil jsem ji, protože ostatní členové rodiny na to mají jiný názor a já jejich názor akceptuji. Nicméně jsem si u čtení vzpomněl ještě na jeden starší článek, který popisoval pokusy se zalíváním kytek vodou, která prošla procesem mikrovlnování. Kytka zalévaná běžnou vodou prospívala, kytka zalévaná vodou z mikrovlnky rychle uvadla. Podotýkám, že voda z mikrovlnky se nejdříve nechala vychladnout. Pod článkem se rozjela bohatá diskuze zastánců a odpůrců škodlivosti tohoto přístroje. Byly tam i popisy stejného pokusu, při kterém obě kytky prospívaly stejně. Jak to? Byla to zdravější mikrovlnka? Jak to, že to jednomu funguje a druhému ne? Osobně jsem si to ani nezkoušel. Nemělo by to totiž žádnou vypovídací hodnotu o tom, jak to s tím přístrojem je. Bylo by to vyhodnocení mého postoje. A je to úplně stejné, jako když fyzici došli k tomu, že sledováním částic/vln ovlivňují pozorovaný výsledek. Je to o jejich postoji, přístupu, očekávání.

zijesto-mikro.jpg

Takových příkladů je všude kolem plno. Stačí se jenom dívat. Někdo se láduje bůčkem od rána do večera (teď trochu přeháním) a dožije se sta let. Já vím, že na délku života má vliv více věcí, než jenom polykání bůčku, ale pro zjednodušení to tak berme. V naši imaginární „testovací“ skupině bude druhá osoba jedlík ovoce a zeleniny, může popíjet šťávy a já nevím, co ještě a přesto zemře dříve. Jak to? No protože záleží na tom přesvědčení. A tak to funguje i  ve vztazích, v podnikání, s hojností, s úspěšností… A když v sobě budeme mít strach, co všechno nám může ublížit – mikrovlnka, bůček, plasty, partner atd., tak to nám na zdraví rozhodně nepřidá. Ba naopak. Jsem přesvědčený, že to strach je náš největší nepřítel a je úplně jedno, jestli jsme si ho vědomi nebo nejsme. Jestli ho máme potlačený, snažíme se ho převálcovat nebo ho máme v podvědomí. To strach z mikrovlnky způsobí více paseky než mikrovlnka. A to, že se jí zbavíme, nás nezbaví toho strachu. Strach máme totiž v sobě.

zijesto-hadka.jpg

Každý den se potkávám s různými přesvědčeními, kterými se vězníme, různými strachy, které nás spoutávají. Až se těch strachů a přesvědčení zbavíme, tak potom se budeme rozhodovat svobodně a nejlépe. Do té doby nás ovládají naše programy, negativní emoce, rozhodujeme se vlivem strachu. Až se svých strachu zbavíme, až to urovnáme v sobě, pak tady nebudou muset být škodlivé vlny, chemtrails, uprchlíci, politici, zloději, vrazi, ti druzí cizí a zlí lidé atd. Nebude tady nic z toho, protože TO NEBUDEME ŽIVIT SVÝM STRACHEM, SVOU POZORNOSTÍ.

zijesto-vojak.jpg

V co věříme, to žijeme.

Je to tak, jak si myslíme (víme), že to je

Vše, co žijeme, jsme nejdříve vytvořili v hlavě.

Zbavte se strachu, nepříjemností, nesvobod…