Jdi na obsah Jdi na menu

Co mě bude čekat

 Terapeut vás povede přesnými otázkami nejprve k události, kdy v poslední době jste onen problém zažil(a). Pokud je akutní, budete se pravděpodobně věnovat tomuto problému. Tedy najdete a vyčistíte jeho příčinu v minulosti. Pokud akutní není, začnete postupně řešit vaše vztahy s blízkými lidmi. Nejprve s rodiči, pak sourozenci, potom partnery od prvního po posledního, vztah s dětmi, sami se sebou, se světem (vesmírem, bohem). V závislosti na typu vašeho problému a vaší osobnosti můžete řešit také vztahy s jinými lidmi, kteří vás v životě ovlivnili, dokonce i vztah se zvířetem – obzvlášť, když vám zemřelo.   

 Součástí této části terapie je několikastupňové odpuštění a osvobození s každou řešenou osobou.
Na závěr terapie se vrátíte k události, kterou jste začínali (říká se jí současná událost) a znovu ji projdete. Podle pocitů zjistíte, jestli je problém vyřešen. Měli byste mít pocity příjemné nebo neutrální (nezapomínejte, prosím, na pocity těla, jsou stejně důležité, jako emoce!).
  

 Jak dlouho terapie trvá?
Jedno terapeutické sezení může trvat dvě až čtyři hodiny (po delším čase klesá pozornost, ve výjimečných případech je možné pracovat déle, pokud se na to cítíte vy i terapeut).
Podle závažnosti a množství vašich problémů můžete potřebovat i několik terapií, už po první ale musíte mít jasné výsledky. Uleví se vám v té oblasti života, na které jste pracovali.